Ilmoittautuneet 2019

Tähän päivitetään ilmoittautuneet joukkueet ja osallistumismaksun suoritukset. Päivitykset eivät tapahdu aivan reaaliajassa, vaan lähinnä sitä mukaan kun ylläpitäjä ehtii tiedot päivitellä.

Täältä voit myös varmistaa, että oman joukkueesi ilmoittautuminen on ok. Maksaneet joukkueet merkitty *

TÄSTÄ osallistumismaksulomake

Päivitetty 4.7.2019 klo 8:30


REINOT / kilpa     TÄYNNÄ! (myös varasijoille kannattaa ehdottomasti ilmoittautua!)

1 Ac Lasinilkat * Iisalmi 17-18
2 Ac Niilot * Suonenjoki 16-17
3 AC Perfect Satisfaction * Äänekoski-Suolahti 16-17
4 Bargain Booze *   17-18
5 Fc KaTo * Kangasniemi 17-18
6 FC Keskiviikko * Suonenjoki kaikki käy!
7 FC Voimaveto * savo 17-18
8

FC Welmut *

Keitele 16-17
19 FC Yökastelijat * Suonenjoki 16-17
10 Hassaninposse * Suonenjoki 17-18
11 Original96 * Suonenjoki 16-17
12 Team Keskiolut * Kerava 17-18
13 TICKMILL Kadrina, Estonia

kaikki käy!

14 Tuulelta vastauksen saat -ryhmä   17-18

REINOT / harraste   TÄYNNÄ! (myös varasijoille kannattaa ehdottomasti ilmoittautua!)

1 Armoamibille * Suonenjoki 14-15
2 Atletico Titinalle * Hämeenlinna 17-18
3 Basebosse * Jyväskylä kaikki käy!
4 Beercules United * Suomi 18
5 Bugiiiii * Kuopio 16-17
6 Daltonit * Vesanto, Haapavesi, Oulu kaikki käy!
7 Dirri * Kuopio 17-18
8 Estonia Viro kaikki käy!
9 FC Eldoreino * Kuopio 17-18
10 Fc Jalkala * Suonenjoki kaikki käy!
11 FC Karhunkaatajat * Kuopio 17-18
12 FC Keskiketterät 10v * Mäntsälä 13-14
13 FC Nestehukka * Finland 16-17
14 Fc Peruselementti * Suomi kaikki käy!
15 FC Pippeli * Kuopio 16-17
16 FC Polvituet * Kotalahti 17-18
17 FC Rahtireinot * Kuopio 16-17
18 FC Warma Woitto * Iisalmi 15-16
19 Fc Wolwb * Vesanto kaikki käy!
20

FC Ylikunto *

Tampere 13-14
21 Hc Mehtäläiset * Pirkkala 16-17
22 HCT * Tervo, Vesanto, Kuopio, Karttula 17-18
23 Horoköllit * Vesanto 16-17
24 Huuskonen Powerteam * Tervo 17-18
25 Keisarin Jalokivet * Suonenjoki kaikki käy!
26 Keski-Suomen Betonivalu Oy * Viitasaari 15-16
27 KeskikesänJouhi * Kuopio 15-16
28 KKC * Vesanto kaikki käy!
29 Kungs United * Kuopio 14-15
30 FC Lällärit * Lapinlahti 15-16
31 Lentävät Potunnostajat * Sonkajärvi 17-18
32 Liimakoivet * Rautalampi 17-18
33 Lohkovoittajat * Kuopio 17-18
34 Marttilantia *   17-18
35 Masturboys *   kaikki käy!
36 MCMLXIX * Kerkonkoski 16-17
37 Mäntylän Sepot * Mäntylä 15-16
38 Persikkapetet* Lapinlahti 13
39 Pojat * Vesanto 17
40 Pokkilaiset * Kuopio 16-17
41 Raps * Rautalampi  
42 Rämäpäät * Siilinjärvi kaikki käy!
43 Team HuH * Kuopio 13
44 Teräsjormat * Vesanto 16-17
45 Tissiposket * Karttula 17-18
       

 



AINOT

 

1 Arvaamattomatko * Vesanto 17-18
2 FC Iron Pond * Rautalampi 13-14
3 FC Keppihevonen * KEITELE 15
4 FC RKSR * Äänekoski kaikki käy!
5 OEKEE JÄLÄKIPELI * Ympäri suomea 16-17


AINOT / hupi (yksi mahtuisi!)

1

FC Absolutely Fabulous *

  16-17
2 FC Jumalattaret * Kuopio kaikki käy!
3 FC Kaeno-Aenot * Vesanto / ympäristökunnat 15-16
4

FC Mamas *

Toivala/Vuorela 17-18
5 FC Minun Pienet Ponit * Kuopio 16
6 FC Onnettomat * Vesanto, Kuopio

14-15

7 FC Pientä Hyvettiä * Vesanto Klo 12-13
8 FC Pyryharakat * Karkkila kaikki käy!
9 FC Sutturat * Helsinki 16-17
10 FC Tupsut * Suonenjoki 13-14
11 FC Tyynet * Kuopio 14-15
12 Hilimat * Vesanto 13
13 Hirmuset hummauttajat * keitele Klo 12-13
14 Karhukopla * Jyväskylä kaikki käy!  ??
15 LaatuLehmät * Tervo, kuopio 16
16 Lissut * Suomi kaikki käy!
17 Narisevat Kurtut * Vesanto 17-18
18 PaHe * Kuopio 16-17
19 Primadonnat * Tervo 12
20      

SEKASARJA      TÄYNNÄ! (mutta varasijoille kannattaa ehdottomasti ilmoittautua!)1

1 Fc Dios * Kuopio 17-18
2 Fc Läiskärit * Helsinki/Turku kaikki käy!
3 Fc Manut * Savo 16
4 FC Nurmijärven Hurjat * Nurmijärvi kaikki käy!
5 FC PopSop * Sieltä sun täältä 14-15
6 FC Puupäät * Kymönkoski 15-16
7 Fifty shades of FC RRRR * Kuopio 17-18
8 Hankkija * Rautalampi 14-15
9 Harjulan Hurjat * Vesanto kaikki käy!
10 Huh Mitkä Gimmat * Kuopio 16-17
11 Konnchester United * Konnevesi kaikki käy!
12 Kuopion Riento * Kuopio 16-17
13 Läikyttäjät * Rautalampi 14-15
14 Mehtäröllit * Keitele ja nuapuripitäjät 16-17
15 Melatien Nouseva Voima * Viitasaari 17
16 MuPa * Kuopio 16-17
17 Mustasurma * Jyväskylä 17-18
18 PielavesiTeam * Pielavesi 17-18
19 Pöhinämuhkis ja yllätyspirkot * Kuopio 17-18
20 Pölijät * Viitasaari 15-16
21 TEAM LIHIKSET * Suonenjoki 17-18
22 Tiikerit * Varkaus 15-16
23 Utin Rumat Miehet * Utti kaikki käy!
24 Ämpärit * Viitasaari 16-17

LASTEN SARJAT

2002-2004 / pojat  (sarja näyttää epätodennäköiseltä...)

1 Pallokoirat Kuopio
2 Team Nilkkaralli Suonenjoki
3    
4    


 

2005-2007 syntyneet

1 Fc Päälliköt Vesanto
2 Fc Tuliset Siilinjärvi
3 FC Unettomat Vesanto
4 FC Yliveto Vesanto
5 Konnchester United Konnevesi
6 Kuopion Tunarit Kuopio
7 Liimakoivet junior Rautalampi
8 Märkäkebu

Rautalampi-Espoo

9 Prinsessat Kuopio
10 Sukika E2 07 Suonenjoki
11 SuKiKa Suonenjoki
12 Habamiehet Äänekoski

 

2008-2010 syntyneet

1 FC Vilimaus Vesanto
2 KONNchester United JR

Konnevesi/Muurame

3 Liimakoivet junior Rautalampi
4 Sukika E2 08 Suonenjoki
5 SuKiKa ringette D-juniorit

Suonenjoki/Kerkonkoski

6 FC Sipsit Vesanto